Okul Öncesi - Pre-School


Bütüncül Eğitim

Efe Kolejinde okul öncesi eğitim programında uygulanan bütüncül eğitim sistemiyle, çocukların 21. yüzyıl becerilerine sahip bireyler olarak yetişmesi için merak duygularının gelişmesi, eğitsel oyunlarla eğlenerek öğrenmeleri, öğrenme heyecanlarının artması amacıyla keşfederek, deneyerek aktif öğrenme süreciyle soru sorup gözlem ve analiz yaptıkları proje bazlı bir öğrenme modeli kullanılmaktadır.

Gelişmiş Eğitim Sistemi

Okul öncesi eğitiminde her sınıfta bir okul öncesi öğretmeni ve bir İngilizce öğretmen bulunmaktadır. Dual Language – Çift Dilli Eğitim sistemiyle öğrenciler matematik, fen bilimleri, sanat, sosyal bilimler, spor, STEM ve kodlama – robotik ile ilgili kavram ve olguları hem anadilleriyle hem de İngilizce olarak interaktif dersliklerde öğrenmektedir. Her ay tematik bir konuyla eğitim programı uygulanmaktadır. Her sabah kahvaltı ve fiziksel etkinliklerle güne başlayan okul öncesi öğrencilerin ilk saatlerinde yoğun İngilizce programı, eğitsel oyun ve etkinlikler aracılığıyla uygulanır. Sonraki saatlerde ise matematik, STEM, kodlama-robotik, astronomi ve sosyal bilgiler ile ilgili etkinlikler yer almaktadır. Öğleden sonraki programda satranç, akıl oyunları, görsel sanatlar, müzik, bale, jimnastik, spor, drama, yaratıcı oyun ve ikinci yabancı dil (İspanyolca veya Almanca) programları uygulanır. Her hafta PDR uzmanının çerçeve programa uygun olarak sınıf derslerinde yer almasıyla çocukların kişilik gelişimlerine katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

Öğrencinin sosyal ve psikolojik gelişimi için sorumluluk ve özgüven etkinlikleri, grup çalışmaları, doğa sevgisi çalışmaları, kapalı oyun ve spor alanı, okul öncesi dış bahçe oyun parkı, hayvan barınağı, yaşama dokunma alanı (botanik bahçe) yaratıcı drama ve dil sınıfıyla her hafta yapılan okul dışı gezi ve etkinlikler okul öncesi eğitiminde farklılıklar ortaya koymaktadır.

Her gün sabah ve öğleden sonra okul öncesi öğrencilerinin birer görseli veliyle paylaşılmaktadır, bu görsellerin tamamından oluşan bir albüm sene sonunda veliye sunulmaktadır.

Okul öncesi eğitimi hafta içi beş gün saat 08.20-17.10 olarak programlanmış olup hafta içi after school etkinliklerine (18.30’a kadar) öğrenciler katılabilir. İsteyen ve ihtiyaç duyan veliler için cumartesi günleri sanat, spor ve dil etkinliklerinin uygulandığı ek program velilere opsiyonel olarak sunulmaktadır.