Ortaokul – Middle School

Efe Kolejinde ortaokul eğitiminde çocukların okulu, bir yaşam ve öğrenme alanı olarak benimsemeleri ve sevmeleri öncelikle amaç olarak benimsenmiştir.

Efe Kolejinde ortaokul eğitiminde çocukların okulu, yaşamı öğrenme alanı olarak benimsemeleri ve sevmeleri öncelikle amaç olarak benimsenmiştir. Efe Kolejinde ortaokul eğitim programında uygulanan bütüncül eğitim sistemiyle, çocukların 21. yüzyıl becerilerine sahip bireyler olarak yetişmesi için merak duygularının gelişmesi, eğitsel oyunlarla eğlenerek öğrenmeleri, öğrenme heyecanlarının artması amacıyla keşfederek, deneyerek aktif öğrenme süreciyle soru sorup gözlem ve analiz yaptıkları proje bazlı bir öğrenme modeli kullanılmaktadır.

5. sınıflarda yoğun bir İngilizce programıyla hazırlık sınıfı şeklinde bir eğitim uygulanmaktadır.

6 ve 7. sınıflarda ise İngilizce eğitimine akademik bir eğitim programı entegre edilmiştir.

Öğrenciler matematik, fen bilimleri, sanat, sosyal bilimler, spor, STEM ve kodlama – robotik ile ilgili kavram ve olguları interaktif dersliklerde öğrenmektedir.

8. sınıfta İngilizce eğitimine ilave olarak LGS hazırlık programı uygulanmaktadır. Bu nedenle Efe Koleji öğrencileri LGS hazırlık sürecinde hiçbir şekilde kurs, etüt gibi takviye eğitim kurumlarına ihtiyaç duymaz.

  1. sınıflarda yoğun bir İngilizce programıyla hazırlık sınıfı şeklinde bir eğitim uygulanmaktayken 6 ve 7. sınıflarda ise İngilizce eğitimine akademik bir eğitim programı entegre edilmiştir.

Öğrenciler matematik, fen bilimleri, sanat, sosyal bilimler, spor, STEM ve kodlama – robotik ile ilgili kavram ve olguları interaktif dersliklerde öğrenmektedir.

  1. sınıfta İngilizce eğitimine ilave olarak LGS hazırlık programı uygulanmaktadır. Bu nedenle Efe Koleji öğrencileri LGS hazırlık sürecinde hiçbir şekilde kurs, etüt gibi takviye eğitim kurumlarına ihtiyaç duymaz.

Ölçme değerlendirme birimizce hazırlanıp uygulanan sınavlarda dönütler doğrultusunda cumartesi günleri ortakul öğrencilerine eksik tamamlama/etüt programı uygulanmaktadır.

Ortaokul öğrencilerimiz tam öğrenme yöntemleriyle dersi derste öğrenir; evde ebeveynleriyle kaliteli zaman geçirebilmeleri için hafta içi son derslerdeki ödev saatlerinde, o günkü ödevlerini öğretmenlerinin başında bulunduğu kendi sınıflarında yaparlar. Efe Kolejinde hafta sonu dışında ortaokul öğrencilerine ödev verilmez. Ancak her öğrenci özeldir ilkesiyle öğrencinin eksiklerinin devam etmesi durumunda öğretmen ve rehberlik servisi koordinasyonuyla öğrenciye takviye olarak bireysel ödevlendirmeler yapılabilir.

  1. sınıfların sınav grubu olması nedeniyle ödev saati uygulaması yerine hafta içi her gün etüt/soru çözüm saatlerinde öğretmenleriyle çalışması sağlanmaktadır. 8. sınıf sınavlara hazırlık grubu öğrencilerine rehberlik ve ölçme değerlendirme servisince bireysel olarak hazırlanmış haftalık bir çalışma programı uygulanır ve her hafta programın kontrolü yapılır.

Ortaokul eğitimi hafta içi beş gün saat 08.30-17.20 olarak programlanmış olup hafta içi after school etkinliklerine (18.30’a kadar) öğrenciler katılabilir. İsteyen ve ihtiyaç duyan ortaokul velilerimiz için cumartesi günleri sanat, spor ve dil etkinliklerinin uygulandığı ek program velilere opsiyonel olarak sunulmaktadır.