Dual Language – Çift Dilli Eğitim

CAMBRIDGE Universıty Press programıyla öğrencilerinin dünya vatandaşı olacak şekilde yabancı dil edinmeleri için bir İngilizce programı uygulanmaktadır.

Efe Kolejinde, okul öncesi ve ilkokul 1,2,3,4. sınıflarda eğitim hem anadil hem de İngilizce olarak yapılmaktadır. Bu sayede öğrencilerin okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi dil becerilerinin eşit düzeyde gelişmesi, öğrencilerin uluslararası standartta dil eğitimi almaları sağlanmaktadır. CAMBRIDGE  University Press programıyla eğitimin %80’i İngilizce olarak uygulanmaktadır. Öğrencilerinin dünya vatandaşı olacak şekilde yabancı dil edinmeleri için  derslerin büyük bir kısmı tamamen İngilizce olarak bir kısmı da İngilizce ile entegre edilerek verilmektedir. Ayrıca öğrencilerin ders aralarında, yemekhanede, kantin, kütüphanede ve okul içindeki aktivitelerde İngilizceyle iletişim kurmaları sağlanmaktadır.

 

Öğrencilerin dil seviyelerini uluslararası standartlarda tespit etmek amacıyla sene başında, ortasında ve sonunda sınavlar uygulanarak gelişim raporları hazırlanır. Anadili İngilizce olan ülkelerle bağlantıya geçilerek uluslararası projeler yapılır.

Efe Koleji, okul öncesinden başlayarak öğrencilerine ikinci yabancı dil (seçmeli olarak İspanyolca veya Almanca) eğitimi de vermektedir.